Hopp til innholdet

Fornøyd slagverksavdeling Foto: Cathrine Ydstines

Lånke Musikkforening

Lånke Musikkforening har eksistert i 108 år i bygda Lånke i Stjørdal kommune i Trønderlag. De skaper mye aktivitet lokalt og er en viktig del av kulturen i bygda, hvor de skaper musikalske møteplasser og opplevelser for både publikum og musikanter.

Lånke Musikkforening deler øvingslokale med skolekorpset i bygda, og rommet brukes både til øving, seminarer, samspillsprosjekter og konserter, også for andre korps.

I 2025 fikk Lånke Musikkforening et tilskudd til innkjøp av to pauker.

 

Paukene de hadde fra før hadde de overtatt fra et annet korps i sin tid, og nå tålte de knapt flere slag. Korpset beskrev dem som helt utslitte, og kvaliteten begrenset både klangen og muligheten til å gjennomføre øvelser og konserter på en tilfredsstillende måte.

 

Tilskuddet bidro til å styrke den musikalske aktiviteten i hele det lokale korpsmiljøet. Det ga et bedre klanglig grunnlag, hevet kvaliteten og motiverer unge og voksne musikanter til videre innsats og utvikling. Paukene tilgjengeliggjøres for alle som benytter samme øvingslokale.

Publisert: 25.02.2026

Endret: 25.02.2026